Velocipedisté z Ostravy-Hrabové chvíli vedli závod Gracia
Krajem pod Beskydami projela špička světové ženské cyklistiky. Další, už 31. ročník, závodu Gracia Orlová ukázal krásu tohoto sportu. Na start poslední etapy se postavili i velocipedisté z Ostravy-Hrabové. Nakonec jeli jen pár metrů, světová špička by jim prý nestačila, tak nechtěli provokoval. Fakt je, že celou tu dobu, než odstoupili, tedy zhruba 20 metrů, hrabovští velocipedisté vedli. Nicméně jejich historická kola jsou nesrovnatelně těžší, než dnešní karbonové superstroje, takže věděli, že v kopcích asi nebudou stačit. Některé závodnice samy uznaly, že dnešním kolům by ta předválečná nemohla konkurovat. Třeba … čtěte více