Kraj mého srdce


Moravskoslezský kraj je místo, kde to mám rád a kam se vždy rád vracím i z dalekých cest. Užijte si kraj i svět mýma očima

0

Kostelíkem v Ostravě-Hrabové zněla díla klasiků. Lidé přišli na novoroční koncert.

Text a foto v rubrice Aktuality, Fotogalerie

Dřevěný kostelík v Ostravě-Hrabové se stal opět místem skvělého kulturního zážitku. Prostory, které ještě dopoledne, jako každou neděli, patřily pravidelné bohoslužbě, se odpoledne změnily v koncertní sál. Do Hrabové přijeli posluchači Lidové konzervatoře a rozezněli dřevěný kostelík hudbou a zpěvem. Kostelem svaté Kateřiny Alexandrijské se linula díla klasiků a také známé sakrální skladby. Nechyběla ani slavná Ave Maria.

Kostelík v Ostravě-Hrabové se stal opět místem skvělého kulturního zážitku.

Hrabová je dnes jedním z ostravských obvodů, tedy součást průmyslového města, nicméně si stále zachovává svůj venkovský ráz. A právě její dřevěný kostelík se stává provizorním, přesto stále zajímavějším prostorem pro důstojné kulturní pořady.
A díky místní kulturní komisi se tak do obce, která letos slaví 720 let, vrátil po mnoha letech i novoroční koncert. „Věříme, že příště už budeme moci říkat, že jde o tradiční novoroční koncerty,“ uvedl Miroslav Houžvička z kulturní komise a dodal, že i v samotném kostelíku se zcela jistě odehraje brzy další kulturní akce.

Na housle zahrála svým spoluobčanům i Jana Václavíková, která v Hrabové žije.

Svatá varhanice? Nikoliv, to jen ozdobení vánoční stromek v kostelíku svaté Kateřiny Alexandrijské vytvořil svatozář kolem paní varhanice.

Klasický zpěv se do dřevěného kostelíku prostě hodí…

Obyvatel Hrabové si novoroční koncert užili.

Vložte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..