Kraj mého srdce


Moravskoslezský kraj je místo, kde to mám rád a kam se vždy rád vracím i z dalekých cest. Užijte si kraj i svět mýma očima

2

Údolím Bílé Opavy vede nejkrásnější cesta na Praděd

Text a foto v rubrice Fotogalerie, Z kraje

Pěší túra údolím Bílé Opavy je nejzajímavější a zřejmě i nejhezčí trasa, které směřují k vrcholu hory Praděd. V celých Jeseníkách není mnoho míst, které by se daly označit za krásnější, než je tento hluboký a strmý kaňon, který vyhloubila řeka Bílá Opava v úboří hory Praděd.

Krása vody.

Krása vody.

Značená turistická stezka vede od Karlovy Studánky a kopíruje tok řeky až k prameni Bílé Opavy. Je sevřena v hlubokém údolí a turisté se mohou kochat tím, co řeka valící se od vrcholu Pradědu předvádí.

Tady se voda Bílé Opavy rozlévá na obrovský kamenný kvádr.

Tady se voda Bílé Opavy rozlévá na obrovský kamenný kvádr.

Je zde mnoho přírodních splavů, vodopádů a tůní. Vše máte doslova na dotek, turista říčku mnohokrát překračuje po dřevěných můstcích a v horní části i žebřících a řetězech. Tam už se voda valí v kamenné soutěsce a u nejvyššího vodopádu padá voda z výšky osmi metrů.

Jeden z mnoha malých vodopádů v kaňonu Bílé Opavy.l

Jeden z mnoha malých vodopádů v kaňonu Bílé Opavy.l

Údolí Bílé Opavy dojdete pod známou chatou Barborka a odměnou za namáhavé stoupání a překonávání strmých nástrah, které řeka vytvořila, je pohled na vrchol nejvyšší hory Jeseníků – zádumčivý Praděd.

Odměnou za zdolání strmého stoupání je pohled na vrchol Pradědu.

Odměnou za zdolání strmého stoupání je pohled na vrchol Pradědu.

Jeden komentář

  1. Dobrý den pane Žižko, náhody jsou nepředvídatelné, zatím co my jsme se z údolí Bílé Opavy vrátili, Vy jste tam odjel.Kouzelná krajina, jezdíme tam každý rok a tentokrát se naprosto shodneme s úhlem Vašeho pohledu na ty přírodní krásy.Jako vždy máte nádherné fotky a trefný popis krajiny.Děkujeme za připomenutí hezké dovolené.

  2. Dnes jsem tam byl, a musím říct že to stojí za to! 👌

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..